Пиоли: Златан се лути затоа што можеше да одигра подобро

Од:

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино.

Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на судијата.

– Мислам дека игравме добро, иако малку ризично. Ибрахимовиќ се лути затоа што можеше да игра подобро и исходот од натпреварот да се одлучи порано. Ние сме амбициозни и тоа е природно. Денешната победа ќе биде безвредна ако не успееме во следниот натпревар. Има уште 14 натпревари, а веќе размислувам за мечот со Фиорентина. Треба да победиме што е можно повеќе натпревари. Имаме уште многу работа. Ајде да видиме што се случува на крајот на сезоната, изјави Пиоли.

Милан по 24.коло има 35 бода и е во група со Верона и Парма на делба на шестата позиција на табелата во Серија А.

Би можело да ве интересира

Јувентус ќе го продолжи договорот со Дибала за приближно 12 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Ана Ололовска

Морати: Меси во Интер – не е потполно невозможен сон

Ана Ололовска

Милан може да го откаже трансферот на Ракитиќ поради високата плата

Ана Ололовска

Бернардески може да го напушти Јувентус поради трансферот на Кулушевски

Ана Ололовска

Спалети опција за нов ментор на Милан

Ана Ололовска