Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

Од:

Милан се договорил со главниот тренер на тимот Стефано Пиоли за продолжување на договорот, објави „Калчомеркато“.

Според италијанскиот весник, договорот ќе биде потпишан откако извршниот директор на миланскиот клуб Иван Газидис ќе се врати од работен пат.

Договорот ќе биде со важност до 2024 година со можност за продолжување на уште една сезона. Платата на тренерот ќе биде 3,5 милиони евра годишно, плус бонуси. Актуелниот договор на Пиоли со клубот е со важност до јуни 2022 година.

По 12 кола во италијанското првенство, Милан освои 32 бода и се наоѓа на второто место во поредокот.

Би можело да ве интересира

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Пиоли: Ибрахимовиќ дефинитивно го натера Милан да расте многу и ќе му даде на тимот многу повеќе

А1он

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам