Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Од:

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

– Натпреварот против Атлетико е наша последна шанса и одлична можност за победа. Досега немавме среќа во европските натпреварувања. Треба да имаме добар натпревар, го цитира Пиоли официјалниот сајт на УЕФА.

Атлетико Мадрид вечер со почеток во 21 часот ќе го пречека Милан.

Миланезите со еден бод се на последното место во групата Б, Атлетико со четири бода е на третото место. На првото место е Ливерпул со 15 бодови, втор е Порто со пет бода.

Би можело да ве интересира

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол и победив во Шпанија, каде секогаш се чувствував посебно

Ана Ололовска

Тухел по триумфот над Јувентус: Не смее да не зафати еуфорија

Ана Ололовска

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Ана Ололовска

Коронавирусот повторно ги затвора стадионите, Лајпциг без публика во Лигата на шампиони

Катерина Павлова-Николовска