Пингпонгарската лига продолжува

Од:

На 15 и 16-ти октомври продолжија да се играат натпревари од лигите по пинг понг во С. Македонија.

На 15-ти октомври во Штип се играше женската лига и се постигнаа следните резултати:

Берово – Шампион Фа 3:4
Крива Паланка – Младост 96 4:0
Крива Паланка – Рисови 4:0
Младост 96 – Берово 1:4
Рисови – Младост 96 4:1
Рисови – Шампион Фа 1:4
Шампион фа – Крива Паланка 1:4

На 16-ти октомври во сала Борис Трајковски во Скопје се играа натпреварите од 2ро и 3то коло од Супер лига и Прва лига мажи.

Резултаите се следни:
Прва лига 2 коло:
Берово 2-Вардар 1-4
Астраион-Пелагонија 1-4
Кратово -Дебар Маало 1-4
Радовиш-Шуто Оризари 4-1
Телеком Нец-Борец Тим 4-1

Супер лига 2 коло
Рисови- Работнички 3-4
Шампиони ФА – Кр.Паланка 2007 4-2
Младост- Кр.Паланка 4-1
Младост96 -Телеком Нец 2 1-4
Берово- Кочани. 4-1

Прва лига 3 коло.
Дебар Маало -Астраион 0-4
Вардар – Радовиш 1-4
Шуто Оризари-Кратово 4-1
Пелагонија-Телеком Нец4-0
Борец Тим-Берово2. 4-3

Супер лига 3 коло
Телеком Нец 2 -Младост. 4-3
Кр. Паланка-Шампиони ФА 0-4
Кочани Младост96 1-4.
Кр.Паланка 2007-Рисови. 4-1
Работнички-Берово. 2-4

Следните натпревари од лигите продожуваат во наредниот викенд 22-23 октомври.

Би можело да ве интересира

Отворени меѓународните турнири во пинг -понг и голбал за спортисти со телесен инвалидитет и лица со оштетен вид

Ана Ололовска

Одиграни 4 кола од регуларниот есенски дел од пингпонгарската Супер лига – мажи и Прва лига мажи

Ана Ололовска

Започна пинпонгарската лига во Македонија

Ана Ололовска

Успешно завршен првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022”

Ана Ололовска

Берово домаќин на првиот меѓународен турнир во пинг понг „Зегин опен 2022“

Ана Ололовска

Македонската женска пинг-понг репрезентација дел од Балканското сениорско првенство во Сараево

Ана Ололовска