Пике не гледа како Барса може да стане шампион

Од:

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике не е оптимист во врска со шансите на Каталонците да ја освојат титулата. Вчера екипата на Кике Сетиен одигра 0:0 на гостувањето кај Севиља. Барса има предност од 3 бода пред Реал Мадрид, но доколку „белите“ победат на гостувањето кај Реал Сосиедад утре тие ќе излезат на врвот, бидејќи имаат подобри резултати на натпреварите меѓу двете екипи.

dobivaj vesti na viber

„Гледајќи ги досега мечевите, ќе ни биде многу тешко да ја освоиме титулата. Ждрепката нè става во позиција каде што работите повеќе не зависат од нас, а гледајќи ги претстојните натпревари, тешко ми е да се замисли како Реал Мадрид ќе изгуби бодови“, рече Пике по мечот.

Тренерот Кике Сетиен не се согласи со мислењето на неговиот играч.

„Мислам дека зборовите на Пике доаѓаат од иритација. Сигурен сум дека тој ќе размислува поинаку утре и сигурен сум дека Реал Мадрид нема да ги победи сите нивни натпревари. Не зависи се од нас, но мора да бидеме оптимисти“,додава тој.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

Предраг Петровиќ

Меси потпиша за уште пет години во Барселона, за двојно помала плата

Жарко Настоски

Кројф се врати во Барса, Куман останува на клупата

Жарко Настоски

Агуеро е нов член на Барселона

Жарко Настоски

Барселона позајми половина милијарда евра, 100 милиони ќе потроши само за плати

Жарко Настоски

Меси организирал тимска вечера со 50 луѓе, ќе го казнат колку што заработува за четири часа

Жарко Настоски