Пике: Добро е што Реал нема ракометарски или хокеарски тим – и таму ќе се жалат

Од:

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, најде нова прилика да го нападне големиот конкурент Реал Мадрид. Тој го критикуваше тимот од Мадрид за нивните претензии против судиите во финалето на кошаркарскиот Куп на Шпанија. Во него, Реал изгуби со 93:94 од Барселона, а потоа од тимот го изрази своето незадоволство од судиите, за одлуките во последните секунди од натпреварот.

dobivaj vesti na viber

Претседателот на клубот Флорентино Перез дури се закануваше да го повлече тимот од локалната „АЦБ“ лига.

– Тоа се случува и во фудбалот и во кошарката. Добро е што ги нема во други спортови, како ракомет и хокеј, бидејќи ќе се жалат и таму. Многу сум горд на нашиот тим, бидејќи тие беа аутсајдери и победија во Мадрид. Тие беа гладијатори против европските шампиони. Потоа имаше спорови околу судиите, но прво тие досудија во корист на Реал, а потоа и за Барса. Ако судиите не направија грешки, Барселона повторно ќе победеше. Сè друго е само бучава за да се сокрие фактот дека Барса е победник, рече Пике по натпреварот против Лион во Лигата на шампионите, кој заврши со 0:0.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он