Пике: Алергичен сум на дресот на Реал Мадрид

Од:

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике уште еднаш го „пецна“ лутиот ривал Реал Мадрид.

– Никогаш не сум носел дрес на Реал Мадрид. Имаше моменти кога го менував дресот по мечот со играчите на мадридскиот тим, но никогаш не сум го носел. Зошто? Јас сум алергичен на Реал Мадрид, изјави 32-годишниот играч на каталонскиот клуб.

Пике е „дете“ на Барселона. За каталонскиот тим во првенството на Шпанија, тој одиграл 318 натпревари, во кои постигна 28 голови.

Би можело да ве интересира

Брајтвајт нов играч на Барселона

Ана Ололовска

Реал го промовира Рејнер

Ана Ололовска

Диего Коста се врати во тимот на Атлетико за дуелот со Ливерпул

Ана Ололовска

Рамос има 12 од 12 реализација на пенали, откако Роналдо го напушти Реал

Ана Ололовска

Азар задоволен од неговата игра, но не и од резултатот на мечот со Селта

Ана Ололовска

Меси не дал гол на четири меча

Предраг Петровиќ