Пици нема да добие нов договор со Саудиска Арабија

Од:

Фудбалската федерација на Саудиска Арабија нема да го обнови договорот со селекторот Хуан Антонио Пици, објави официјалниот сајт на организацијата.

Претходно, и самиот шпански фудбалски експерт изјави дека федерацијата не преговара со него за продолжување на договорот по Азискиот куп.

Пици ја презеде Саудиска Арабија во ноември 2017 година. Под негово водство, тимот не успеа да ја помине групата Светското првенство 2018.

На Азискиот куп минатата година Саудиска Арабија беше елиминирана од Јапонија во осминафиналната фаза.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Не се согласувам за голман да се дадат 80 милиони евра, но таков е фудбалскиот свет

Ана Ололовска

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Судијката од финалето во Истанбул доби високи оценки

Де Бур се извини за неговите зборови за женскиот фудбал

Пораз на Шкендија, доминација на домашните екипи на стартот на новата сезона во ПМФЛ

А1он

ФИФА објави список со кандидатите за најдобар играч