Пепи Манасков ќе ги тренира кадетите на Вардар

Од:

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 најави формирање кадетска екипа за новата сезона чиј тренер ќе биде легендарниот Пепи Манасков.

-За новата сезона екипата на Вардар 1961 ќе формира екипа на момчиња родени 2006/07, кои ќе бидат дел од младинските категории на тимот и ќе тренираат заедно со македонската ракометна легенда Пепи Манасков, соопшти попладнево клубот.

Пријавувањето ќе трае до 15 август, а тренинзите ќе се одвиваат во СЦ „Јане Сандански“.

Би можело да ве интересира

Вардар со бод стартуваше во Лигата на шампиони

А1он

Два дополнителни дена за продажба на сезонските билети за натпреварите на РК Вардар

Ана Ололовска

Вардар: Изборивме место на Ф4, СЕХА реши да не исфрли поради позитивен случај

А1он

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на „Фајнал фор“

А1он

Поради позитивен ракометар на коронавирус, Вардар најверојатно нема да игра на Ф4 во СЕХА

А1он

Вардар ќе игра на завршниот турнир во СЕХА-лигата

А1он