Пендаровски се сретна со газдата на Манчестер Јунајтед: Разговаравме за македонскиот фудбал и за Роналдо

Од:

Претседателот Стево Пендаровски денеска на Светскиот економски форум во Давос се сретнал со сопственикот на Манчестер Јунајтед, Аврам Глејзер. За средбата Пендаровски објави на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

– Со сопственикот на Manchester United Аврам Глејзер, во Давос на Светскиот економски форум разговаравме за подемот на македонскиот репрезентативен фудбал и квалитетот на нашите фудбалери. Зборувавме и за Роналдо, несомнено еден од најдобрите. Ја имав честа од прва рака да чујам за неговиот иден статус и за најновите засилувања во клубот напиша Пендаровски на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Роналдо во Атлетико Мадрид, Жоао Феликс во Манчестер Јунајтед?

Манчестер јунајтед се распрашувале за Касемиро

Чичарито се понудил да игра без плата во Манчестер јунајтед

Претставници од Кабинетот на Претседателот оддадоа почит на 10-те армиски резервисти загинати кај Карпалак

Ана Ололовска

Тен Хаг: Вистинско разочарување, воопшто не сум задоволен

Тан Хаг го сака Зијеш на „Олд Трафорд“, но Манчестер Јунајтед го блокирал трансферот