Пеле негираше дека е во депресија, се чувствувал добро

Од:

Поранешниот напаѓач на Бразил, Пеле ги отфрли шпекулациите дека е депресивен и ги увери своите фанови дека добро напредува и има зафатен распоред.

Синот на Пеле, Едињо сподели пред „Глобо“ дека трикратниот освојувач на Светскиот куп е депресивен и не сака да ја напушти својата куќа затоа што не може да се движи добро по операцијата за замена на колкот.

– Јас сум во ред. Продолжувам да ги прифаќам моите физички ограничувања на најдобар можен начин. Имам добри и лоши денови. Ова е нормално за луѓето на моја возраст. Не се плашам, решителен сум, сигурен сум во она што го правам. Ги извршвам обврските на мојот секогаш зафатен распоред, рече Пеле, кој ќе наполни 80 години во октомври.

Би можело да ве интересира

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

А1он

Поради коронавирус: Фудбалски турнир за ОИ преместен од Кина во Сиднеј

Ана Ололовска

Тричковски со два нови гола за АЕК Ларнака, двата од пенал

Ана Ололовска

Платини се врати на висока позиција во фудбалот

Драган Поповски

Левандовски стана третиот играч со 20+ голови во најдобрите 5 лиги во Европа

А1он

Балотели исклучен по само седум минути на теренот

А1он