Педро за Азар: Не знам дали ќе остане во Челзи

Од:

Крилото на Челзи, Педро зборуваше за иднината на неговиот соиграч Еден Азар. Во последниве денови, шпанските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид ќе го објави договорот со Азар на почетокот на мај.

– Азар е добро во Челзи. Мислам дека е целосно посветен на тимот, но не знам дали ќе продолжи. Но дефинитивно дава сè за тимот и ужива во престојот тука. Тој е нашиот најважен играч. Сакам да ја освоиме Лига Европа, како и да завршиме во Топ 4 во Премиер лигата, изјави Шпанецот.

Челзи ќе игра во полуфиналето на Лигата на Европа против германски Ајнтрахт Франкфурт, откако во четвртфиналето на турнирот го отстрани чешкиот тим Славија Прага.

Би можело да ве интересира

Солскјер: Погба ќе остане во Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Челзи на Лампард продолжува без победа

Ешли Кол го објави своето пензионирање од фудбалот

Гвардиола повторно незадоволен од ВАР

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Ван Перси: Го напуштив Арсенал затоа што не ми понудија нов договор