Павар се повреди пред реваншот против Челси во Лигата на шампионите

Од:

Дефанзивецот на Баерн, Бенџамин Павар, се повреди на тренинзите, соопшти клубот од Минхен.

Французинот го напушти теренот на носилки. Според резултатите од медицинскиот преглед, му бил дијагностициран оштетување на лигаментите на левиот глужд.

Павар најверојатно ќе го пропушти реваншот од осминафиналната рунда во Лигата на шампионите на 8 август против Челзи. На првиот меч Баерн како гостин победи со 3:0.

Оваа сезона, 24-годишниот Французин има четири гола и седум асистенции на 46 одиграни натпревари.

Би можело да ве интересира

Баерн и Борусија во борба за Суперкупот на Германија

Ана Ололовска

Флик: Понекогаш фудбалот пишува убави приказни

Ана Ололовска

Клоп, Флик и Нагелсман, кандидати за тренер на годината

Ана Ололовска

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Ана Ололовска

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Ана Ололовска

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Ана Ололовска