Пародија за ФИФА: Левандовски доби лажна Златна топка

Од:

Полскиот репрезентативец Роберт Левандовски се врати во родната земја во пресрет на репрезентативниот прозорец, а беше пријатно изненаден со награда. Доби лажна Златна топка, односно еден вид пародија за ФИФА која одлучи оваа година поради пандемијата на коронавирусот да не го доделува престижното индивидуално признание за најдобар светски фудбалер.

Во Полска се сетија да изработат Златна топка, но макета на престижната награда.

Би можело да ве интересира

Уште едно признание за Левандовски, Полјакот најдобар во избор на IFFHS

Ана Ололовска

Роналдо најдобар фудбалер на векот, Левандовски на 2020 година

Ана Ололовска

Левандовски спортист на годината во избор на европските новински агенции

Ана Ололовска

ФИФА откажа две светски првенства во 2021 година

Жарко Настоски

ФИФА поднесе нова тужба против поранешниот претседател Блатер

Жарко Настоски

Рамос, Азар и Модриќ гласаа за Зидан, Бејл не, во изборот за тренер на годината

Ана Ололовска