Папен: Кавани и со една нога е подобар од Икарди

Од:

Француската фудбалска легенда Жан Пјер Папен смета дека во Пари Сен Жермен воопшто не треба да имаат дилема кој од двајцата напаѓачи треба да биде стартер.

Според Папен, Уругваецот Единсон Кавани е многу подобар од Аргентинецот Мауро Икарди, кој летоска дојде како позајмен од Интер, како сигурност, бидејќи во тоа време Кавани и Килијан Мбапе беа повредени. Икарди почна да дава голови, Кавани уште е на листата на повредени, па останува да се види дали „светците“ во јули ќе го откупат Икарди или ќе го послушаат Папен, па ќе го вратат во Интер.

– Го претпочитам Кавани и со една нога, отколку Икарди со две нозе, рече најдобриот фудбалер на светот за 1991 година.

Би можело да ве интересира

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Погба потпиша договор со француски клуб

А1он

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар

Ана Ололовска