Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Од:

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Првенство во Италија.

Собирот ќе се одржи во понеделник, 15 јули, во Спортската сала Автокоманда со почеток во 15:00 часот.

Кадетската репрезентација на Северна Македонија е во групата Б заедно со репрезентациите на Полска, Белорусија, Италија и Азербејџан.

Првиот натпревар нашата репрезентација го игра на 4 август против репрезентацијата на Италија.

Би можело да ве интересира

Дибиров и Криштопанс во „Ол стар“ тимот во изборот на тренерите во ЛШ

Писонеро: Мојата цел е секогаш кога ќе излеземе на терен да победуваме

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

Ана Ололовска

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска