Пандев: Знам како се игра против Јувентус

Од:

Најдобриот македоснки фудбалер и член на Наполи, Горан Пандев, пред утрешниот дерби натпревар против Јувентус со изјавата дека „азурите“ сакаат одмазда за нечесниот пораз во Суперкупот на Италија.

„Треба да играме без страв, треба да покажеме дека можеме да се носиме со секој противник. Го имаме тоа што е потребно за да се победи шампионот на Италија. Сите знаат како заврши претходниот натпревар. Сакаме да се реваншираме за тој пораз. Суперкуп пресметката беше една голема лага. Ништо не му кажав на линискиот судија. Без потреба добив црвен картон. Една работа е сигурна, нема да го погледнам ниту главниот, ниту помошните судии на дуелот во Торино. Сега знам како треба да се игра против Јувентус“, изјави македонскиот интернационалец.

Претходниот дуел заврши со триумф на „Старата дама“ од 4:2, а главниот арбитар, покажа два црвени картони, еден за Пандев и еден за Зунига, а во регуларниот дел досуди и пенал за Јувентус.

Поради револтот од тој натпревар Наполи прави тотален бојкот кон медиумите, па не само што нема да има традиционална пресконференција, туку ниту еден од фудбалерите или асистент нема да се појават пред новинарите.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска

1 comment

juventino 19/10/2012 - 19:56 at 19:56

Koj gubi sekako deka ima pravo da se luti pandev ke gi krivi sudiite povtorno i utre koga ke izgubi of juventus a zoltiot karton koj go dobi so hrvatcka duri da ne go spomnuvam spored mene makednija mozebi i podobro igra bez goran pandev

Reply

Leave a Comment

15 + 6 =