Пандев: Во Неапол се чувствувам како дома

Од:

Македонската фудбалска ѕвезда Горан Пандев преку социјалните мрежи се заблагодари за аплаузот кој го доби синоќа на стадионот „Сан Паоло“ во Неапол.

Пандев, кој е капитен на македонската репрезентација, сега е и капитен на „Џенова“, со гордост ја носеше лентата, а на гостувањето кај Наполи, излезе од игра во 61 минута. Додека излегуваше од терен, доби аплаузи од публиката во Неапол, која не го заборава неговиот придонес кој го даде за клубот додека играше таму.

– Секогаш кога се враќам на Сан Паоло, се чувствувам како дома. Благодарам Неапол, напиша Пандев.

Би можело да ве интересира

Агентот на Буфон: Џанлуиџи мора да стане тренер, тој може да го предводи Јуве

Ана Ололовска

Гатузо потврди дека Милик сака да го напушти Наполи

Ана Ололовска

Фудбалер на Лацио суспендиран за гризење на противнички играч

А1он

Интер заинтересиран за Манџукиќ

Ана Ололовска

Пиоли сè уште не знае дали ќе остане во Милан

Ана Ололовска

Роналдо со поддршка до соиграчите по поразот од Милан

Ана Ололовска