Пандев: Против Украина одиме на сè или ништо

Од:

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев, даде свое видување за денешниот дуел со Австрија кој заврши со победа на противникот со 3:1.

– Одигравме добри осумдесетина минути. Знаевме дека во второто полувреме Австрија ќе притисне. Тие се физички многу помоќни од нас. Имаат добра клупа. Ние имавме некои контри што требаше подобро да ги искористиме, но таков е фудбалот. Примивме несреќен втор гол и мислам дека тогаш натпреварот беше решен, изјави Пандев.

Тој очекува исто така тежок натпревар во второто коло против Украина.

– Сега треба добро да се подготвиме за Украина. Овој натпревар за нас ќе биде одлучувачки. Треба да играме напаѓачки, на сè или ништо, додаде македонскиот капитен

Пандев им се заблагодари на навивачите кои допатуваа во Букурешт и во текот на целиот натпревар даваа голема поддршка „црвено-жолтите“.

Би можело да ве интересира

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

Пандев: Можеби погрешив што не се повлеков по Европското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Повредата не е сериозна – Пандев ќе паузира една недела

А1он

ВИДЕО: Прв гол на Пандев за Парма

Катерина Павлова-Николовска

Парма му посака добредојде на „моќниот Македонец“ Горан Пандев

А1он

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни во пензија

Катерина Павлова-Николовска