Панатинаикос му нуди продолжување на договорот на Калатес со намалување на платата

Од:

Евролигашот од Атина, Панатинаикос му понуди на плејмејкерот Ник Калетес, обновување на договорот со намалување на платата. Ова го соопшти Спортандо повикувајќи се на грчки извор.

Новиот договор е дизајниран на 3 години, сумата според договорот е 1,8 милиони евра по сезона. Тековниот договор на Калетес истекува во 2021 година. Платата на кошаркарот е 2,2 милиони евра по сезона.

Во сезоната 2019/20 во Евролигата, грчкиот кошаркар забележа просек од 13,3 поени, 4,9 скока и 9,1 асистенција по натпревар.

Би можело да ве интересира

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска

Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Ана Ололовска

Де Коло и Весели остануваат во Фенербахче

Ана Ололовска

Јасикевичиус нов тренер на Барселона

Ана Ололовска

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Ана Ололовска