Откупната клаузула за Нејмар во 2020 година ќе изнесува 160 милиони евра

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар може да го напушти францускиот клуб на лето 2020 година. Како што објави „АС“, тогаш во договорот на Бразилецот, можно е да се активира откупната клаузула во износ од 160 милиони евра.

Според изворот, Барселона, која е заинтересирана за враќање на Нејмар на „Камп Ноу“ ќе може да ја искористи оваа опција, секако доколку се сложи и Бразилецот.

За потсетување, Нејмар ја напуштил Барселона во 2017 година за 222 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Таткото на Нејмар на состанок со шефовите на Јувентус

Ана Ололовска

Тухел ја потврди желбата на Нејмар да го напушти ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ му соопшти на Нејмар под кои услови ќе го продаде

Ана Ололовска

ПСЖ го сака Диало од Дортмунд

Нејмар патува за Париз, утре се решава иднината на Бразилецот

Ана Ололовска