Откажан летот со кој попладне требаше да пристигнат ракометарите на Вардар

Од:

Летот со кој попладне требаше да пристигнат ракометарите на Вардар во земјава е откажан.

На страницата на скопскиот аеродром предмалку е објавено дека летот од Келн во 16.15 часот, со кој беше најавено пристигнувањето на европските шампиони е откажан, а друг лет од Германија засега не закажан за Скопје.

Би можело да ве интересира

Чупиќ и Јотиќ во тимот на колото на Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Вардар подготвен за стилот на Порто „седум на шест“

Ана Ололовска

ЕХФ: Вардар седми фаворит за титулата во ЛШ

Ана Ололовска

Минимален пораз на Вардар на гостувањето во Украина

Ана Ололовска

Писонеро пред мечот со Запорожје: Прв сериозен тест за Вардар

Ана Ололовска

Дибиров: Мечот против Мотор како подготовка за почетокот на ЛШ

Ана Ололовска