Осминафинални мечеви на Ролан Гарос

Од:

На Отвореното првенство на Франција во тенис денеска на програмата се мечевите од осминафиналето.

dobivaj vesti na viber

Двојките кај мажите се: Чилиќ – Мајер, Мареј – Киргиос, Ѓоковиќ – Кокинакис, Гофин – Шарди, Сок – Ќориќ, Болели – Ферер, Гаске – Андерсон и Кузњецов – Надал.

За место во четвртфиналето кајтенисерките ќе се борат: Квитова – Бегу, Миту – Скиавоне, Петковиќ – Ерани, Башински – Кејс, Фалкони – Гергес, Ван Јутвенк – Младеновиќ, Пиронкова – Стивенс и Серена Вилијамс – Азаренка.

Програмата во двете конкуренции почнува во пет сета изборија часот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Рекорден 14. трофеј за Рафаел Надал на Ролан Гарос

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Кралот на земја“ го продолжува походот по 14. титула од Ролан Гарос

Ана Ололовска

Руне го испрати Циципас дома

Направен исклучок за мечот на Ѓоковиќ и Надал

Предраг Петровиќ

Надал против Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос

ВИДЕО: Повторно инцидент-со рекетот удри дете во публиката