Османи пред финалето со Пелистер: Квалитетот е на страната на Шкендија

Од:

Тренерот на Шкендија, Ќатип Османи пред финалето на Купот на Македонија против Пелистер за Алсат-М изјави дека ќе бара победа против битолскиот тим. Пелистер на 9 мај во финалето ќе се обиде да го одбрани трофејот што го освои минатата година, кога во Струмица ја победи токму Шкендија.

Според Османи, Шкендија има капацитет да ги освои двата трофеја во домашниот фудбал.

– Ќе повторам, Шкендија ќе ги нападне двата трофеи. Се разбира, за мене е посебна радост да го освојам Купот. Мислам дека квалитетот е на страната на Шкендија, изјави Османи, цитиран од Алсат-М.

ФОТО: ФК Шкендија

Би можело да ве интересира

Адеми го пропушта натпреварот со Полска

Тричковски поради повреда ја пропушта Полска

Оптимизам во репрезентацијата пред дуелот со Полска

„Црвено-жолтите“ почнаа со подготовки за Полска, Адеми не тренира

Ангеловски: Одиме во Полска да освоиме бодови

Елмас: Горд на мене и на мојата Македонија