Орландо го совлада Сакраменто за петта победа по ред

Од:

Орландо меџик убедливо го совлада Сакраменто кингс со 132:116 во натпреварот од регуларниот дел на НБА лигата. Најпродуктивниот играч на средбата беше дефанзивецот на „Меџик“ Теренс Рос, кој постигна 25 поени. Центарот Никола Вучевиќ, натпреварот го заврши со дабл-дабл од 23 поени и 11 скокови.

За Орландо ова беше петта последователна победа по која се искачи на 7. место во поредокот на Источна конференција.

Сакраменто е 12. на Запад.

На другите натпревари одиграни синоќа:
Бруклин – Вашингтон 118:110
Бостон – Портланд 128:124
Мемфис – Сан Антонио 106:108
Хјустон – Милвоки 120:116
Феникс – Далас 117:115.

Би можело да ве интересира

Лејкерси поведоа во финалната серија на Западот

Ана Ололовска

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Ана Ололовска

НБА ја прогласи идеалната петорка за сезоната 2019/20

Ана Ололовска

Риверс останува тренер на Клиперс и покрај поставениот антирекорд

Ана Ололовска

Јокиќ и Мареј го надмина достигнувањето на Џордан

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски подвиг на Денвер и Јокиќ – во мајсторката, го испратија дома фаворитот Клиперс

А1он