Оптимизам во Мајами – Меси по СП ќе потпише за Интер

Од:

Лионел Меси кариерата би можел да ја продолжи во Интер Мајами, тврди „Атлетик“, повикувајќи се на клупски извори.

Иако се шпекулира за негово можно враќање во Барселона, па дури и за останување во Пари Сен Жермен, кој му подготвува богат договор, Лионел Меси моментално е најблиску до заминување во МЛС лигата, односно во Интер Мајами.

Меси, неколку пати кажал дека не би имал ништо против да ја заврши кариерата во САД. „Атлетик“, пишува дека клупските челници (Дејвид Бекам и Хорхе и Хозе Мас), ги започнале прегоорите со претставниците на фудбалерот, тука пред се се мисли на таткото Хорхе Меси.

Договорот на Меси со ПСЖ ќе заврши на крајот од сезоната. Медиумите во Фрација тврдат дека клубот веќе подготвил нова понуда и дека ќе се обиде да го задржи во Париз. Исто така, интерес за Меси покажува и поранешниот клуб Барселона.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи

(ВИДЕО) Деби на Меси во САД: Гол од слободен удар и делириум на стадионот

Меси ненадејно се појави на пазарење во супермаркет и предизвика вистинско бунило

Предраг Петровиќ

Фудбалерот избркан, за да може Меси да потпише за Интер Мајами

Предраг Петровиќ