Огромно внимание привлече објавата на Роналдо со провокативен детал за Манчестер Јунајтед

Од:

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и официјално го напушти Манчестер Јунајтед откако на заеднички договор го раскина договорот со тимот од Олд Трафорд, а непосредно пред официјалното соопштение, Португалецот на социјалните мрежи објави фотографија од нов часовник, која потоа привлече големо внимание.

Одлуката за раскинување на соработката беше донесена набргу по неговото интервју со Пирс Морган во кое тој жестоко го критикуваше клубот, а пред официјалната одлука Роналдо го објави својот нов часовник на Инстаграм, во чија внатрешна страна беше прикажан детал кога во дрес на Реал Мадрид постигна гол против Манчестер Јунајтед.

Набргу потоа беше објавено дека тој и Манчестер Јунајтед се разделуваат, а многумина потегот на Роналдо го протолкуваа како многу провокативен.

„По разговорите со Манчестер Јунајтед, заеднички се договоривме да го раскинеме договорот. Го сакам Манчестер Јунајтед и ги сакам навивачите, тоа никогаш нема да се промени. Чувствувам дека е вистинско време да барам нов предизвик. Му посакувам се најдобро на Манчестер Јунајтед“, скромно напиша Роналдо по раскинувањето со „црвените ѓаволи“.

Би можело да ве интересира

Џорџина направи скандал: сопругата на Роналдo мора да плати казна

Предраг Петровиќ

Роналдо се изнапромашува, па го заби првиот гол за Ал-Наср од пенал

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Роналдо претставен во Ал-Наср: Освоив сѐ во Европа, сега сакам да го промовирам фудбалот

Роналдо сакал да се врати во Реал

Се знае колку Роналдо ќе заработува секоја секунда, минута, ден

Ал-Наср веќе закажале лекарски прегледи за Роналдо!