Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Од:

Раководството на фудбалскиот клуб од Севиља, Бетис, денес го назначи Мануел Пелегрини за нов тренер на тимот.

Шеесет и шестгодишниот Чилеанец ќе започне со работа од почетокот на сезоната 2020/21. Договорот со Пелегрини се пресметува до крајот на јуни 2023 година.

Чилеанскиот стручњак претходно работеше во Реал Мадрид, Малага, Виљареал и Манчестер сити. Последното место на работа му беше Вест Хем, од каде беше отпуштен на крајот од декември 2019 година.

Би можело да ве интересира

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Ана Ололовска

Кепа сака да се врати во Шпанија, бира меѓу Атлетико и Севиља

Ана Ололовска