Официјално: Интер го продолжи договорот со Шкриниар

Од:

Интер ги израдува своите навивачи со многу добри вести. Дефазнивецот Милан Шкриниар потпиша нов договор со клубот, кој го врзува за „нероазурите“ до летото 2023 година.

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити беа заинтересирани за Хрватот.

Шкриниар е играч на Интер од 2017 година, кога се пресели од Сампдорија. Неговата прва сезона со тимот од Милано беше повеќе од импресивна. Во неа тој зеде учество во 38 натпревари без да пропушти една минута

Би можело да ве интересира

Недвед: ЛШ е цел пред Јуве, но не сме опседнати со неа

Икарди ќе ги продолжи тренинзите со Интер

Барса отфрли понуда од Интер за Видал

Мацари: Не смее да се прават грешки против екипа која може да плати 40 милиони евра за играч

Ана Ололовска

Калиниќ се враќа во Италија

Ана Ололовска

Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него