Официјално: Баерн објави трансфер на играч од ПСЖ

Од:

Германскиот шампион Баерн (Минхен) го најави привлекувањето на младиот Танги Куази, кој доаѓа како слободен агент од Пари Сен Жермен. 18-годишниот Французин игра како централен дефанзивец, висок е 187 см и потпиша договор за 4 сезони.

Фудбалерот е дете на Парижани и го забележа своето деби во професионалниот фудбал минатиот декември. За целата сезона учествуваше на 6 натпревари, но одлучи дека нема да добие шанса да се развие и избра да не го обновува договорот.

Во Минхен, сепак, сите чекаат објава за трансферот на Лерој Сане од Манчестер Сити. Според „Билд“, договорот е факт, а членот на германската репрезентација ќе чини 60 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Германија по трет пат до трофејот на ЕП за фудбалери до 21 година

Ана Ололовска

Милер и Хумелс по три години се враќаат во репрезентацијата на Германија

Ана Ололовска

Вердер со Шаф на клупата по опстанок во последното коло во Бундеслигата

Ана Ололовска

Баерн подготвува 50 милиони евра за Хакими

Ана Ололовска

Ханси Флик ќе го замени Јоаким Лев на клупата на Германија

Жарко Настоски

Лев сака да го врати Милер во репрезентацијата на Германија за Евро 2020

Ана Ололовска