Одреден составот на групите во Лигата на шампиони

Од:

УЕФА вечерва со жрепка во Истанбул го утврди составот на осумте групи од новата сезона во Лигата на шампиони.

Првите натпревари се на програмата на 14 и 15 септември, а завршното коло ќе се игра на 7 и 8 декември.

Финалето ќе се игра на 28 мај во Санкт Петерсбург.

Група A – Манчестер сити, ПСЖ, Лајпциг, Клуб Бриж

Група Б – Атлетико Мадрид, Ливерпул, Порто, Милан

Група Ц – Спортинг, Борусија Дортмунд, Ајакс, Бешикташ

Група Д – Интер, Реал Мадрид, Шахтјор, Шериф

Група Е – Баерн, Барселона, Бенфика, Динамо Киев

Група Ф – Виљареал, Манчестер јунајтед, Аталанта, Јанг Бојс

Група Г – Лил, Севиља, Салцбург, Волфсбург

Група Х – Челзи, Јувентус, Зенит, Малме.

Би можело да ве интересира

Конте: Одлуката на УЕФА за службен пораз е неправедна

Ана Ололовска

УЕФА Конференциска лига: Извлечени двојките за пласман во плејофот

А1он

УЕФА од втор обид ги извлече осминафиналните двојки во ЛШ, Челзи повторно против Лил

А1он

Одложениот натпревар на Тотенхем со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА

Ана Ололовска

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Последно коло од групната фаза во Лигата на шампиони

А1он