Одреден распоредот за квалификациите за ЕВРО 2020

Од:

По извлекувањето на групите за квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година, направен е и распоредот на одигрување нанатпреваррите.

Македонија е во Г групата со селекциите на Полска, Австрија, Израел, Словенија и Летонија. На првиот натпревар македонските фудбалери во март идната година ја пречекуваат Летонија.

Распоред на натпреварите на Македонија:

21март 2019 Македонија – Летонија
24 март 2019 Словенија – Македонија
7 јуни 2019 Македонија – Полска
10 јуни 2019 Македонија – Австрија
5 септември 2019 Израел – Македонија
9 септември 2019 Летонија – Македонија
10 октомври 2019 Македонија – Словенија
13 октомври 2019 Полска – Македонија
16 ноември 2019 Австрија – Македонија
19 ноември 2019 Македонија – Израел.

Би можело да ве интересира

Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга

Тричковски го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Косово на Англија и го даде најбрзиот гол во последните 26 години

Ана Ололовска

Ангеловски: Ќе дадеме се од себе да ја постигнеме целта

Ана Ололовска

Пандев: Ни престојат одлучувачки дуели со Словенија и со Полска

Ана Ололовска

Пандев и Барди донесоа победа на Северна Македонија во Рига

Ана Ололовска