Одложен стартот на сезоната во АБА-лигата

Од:

Почетокот на новата сезона во кошаркарската АБА лига е одложен за 3 октомври поради пандемијата на коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

Одлуката за одложување, која беше најавена порано, беше донесена на Собранието на АБА-лигата.

Сезоната ќе започне на 3 октомври.

Сезоната требаше да започне на 19 септември, но истата беше одложена поради неповолната епидемиолошка состојба во регионот.

Би можело да ве интересира

Илиевски: Честитки за Борац, повредите и загубените топки не чинеа пораз

Ана Ололовска

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он

Стартува новата сезона во АБА лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје рано ги заврши настапите во АБА 2 лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

Ана Ололовска

МЗТ Скопје поуспешен од Работнички во македонската пресметка од АБА 2

Ана Ололовска