Одложен натпреварот Флензбург – Вардар од ракометната Лига на шампионите

Од:

Иако до последен момент имаше навестувања дека германските власти ќе дозволат одигрување на натпреварот Флензбург – Вардар, истиот е одложен, соопштија денес од таборот на македонскиот првак.

Причината за одложувањето е последното гостување на Вардар 1961 во Португалија. Бидејќи Португалија е во „црвена зона“ германските власти бараат тимот на Вардар 1961 да биде во карантин доколку пристигне во Германија.

Планирано беше натпреварот Флензбург – Вардар да се одигра на 11 февруари во 18:45 часот во Германија.

За одигрување на истиот меч ќе се бара друг термин и координација со двете екипи.

Би можело да ве интересира

Кизиќ потпиша тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

Вардар елиминиран од Лигата на ракометните шампиони, вторпат загуби од Веспрем

Жарко Настоски

Убедлив пораз на Вардар од Веспрем во Лигата на шампион

Жарко Настоски

Шпанскиот репрезентативец Едуардо Гурбиндо е нов член на Вардар1961

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Алушовски по ремито со Елверум: Секој натпревар правиме исти грешки

Ана Ололовска

Дибиров пред мечот со Елверум: Време е да се вратиме на победите

Ана Ололовска