Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

Од:

Поради актуелната ситуација со коронавирусот, а во насока на  превенција, заштита и безбедност, квалификациониот турнир кој требаше да се одржи во салата „Берси“ во Париз од 8 до 10 мај за обезбедување на настап на Олимписките игри во Токио 2020 е одложен, информираат од Карате федерацијата на Македонија.

Новиот датум за одржување на турнирот кој Светската карате федерација (WKF) во координација со Меѓународниот олимписки комитет го определи е од 26 до 28 март 2020 -28.03.2020 година.

Би можело да ве интересира

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Од Ковид-19 починаа најмалку 760 илјади луѓе во светот

А1он

Четворица починати и 141 нови случаи на Ковид-19

А1он

Холанд не е болен од коронавирус

А1он

Дачиќ: Србија со ПЦР-тестот за соседите „дефинира некои односи во регионот“

Ландов

Се зголемува бројот на новозаразени во Европа, воведени дополнителни ограничувања

Ландов