Обвинителството на Бреша го прогласи Балотели за невин во случајот силување на малолетничка

Од:

Канцеларијата на обвинителството во Ломбардија не најде кривично дело во постапките на 29-годишниот напаѓач на Бреша Марио Балотели, во случајот силување на малолетна девојка, објави „Спорт Медијасет“.

Додека настапуваше за Ница, напаѓачот се сретна со малолетна девојка која го увери фудбалерот дека веќе има 18 години (иако била на возраст меѓу 16 и 17 години). Откако стапи во врска со Марио, таа започна да го уценува. Девојката бараше 100 илјади евра во замена за да не го пријави во полиција за сексуално насилство.

Полицијата ги потврди овие факти за уцените. Девојчето ќе биде обвинето за клевета и изнуда.

Би можело да ве интересира

На Балотели му забранија интервју со порно sвезда

Ана Ололовска

Галатасарај тргнува по Балотели

А1он

Балотели исклучен по само седум минути на теренот

А1он

Балотели може да се врати во Премиер лигата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Балотели „полуде“ од пари: На бармен му даде 2000 евра за да скокне со мотор во море

Ана Ололовска

Балотели пред тешка казна за удирање на противнички играч