Обрадовиќ стигна до јубилејна 300. победа со Фенербахче

Од:

Српскиот кошаркарски стручњак, Жељко Обрадовиќ ја запиша победата број 300 како тренер на Фенербахче.

Турскиот клуб вчеравечер во Евролигата го победи градскиот ривал од Истанбул, Дарушафака со 100:79.

– Триста победи се големо достигнување до кое дојдовме сите заедно и колективна заслуга. Продолжуваме понатаму со напорна работа, изјави Обрадовиќ.

Најтрофејниот европски кошаркарски тренер има девет шампионски титули во Евролигата.

Би можело да ве интересира

Ларкин со демант за медиумите: Ќе играм за Турција, ама име не менувам

Шејн Ларкин ја негираше промената на името

Ана Ололовска

Ердоган му го врачи на Ларкин дресот на турската репрезентација

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Не се знаеше кој кого мава: Кошаркарки направија масовна тепачка

Предраг Петровиќ

Кошаркарска победа на суд: ФИБА доби случај против Евролигата

Драган Поповски

Евролига: Ларкин е МВП за јануари

Драган Поповски