Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Од:

Српскиот тренер Желимир Обрадовиќ повеќе не е тренер на Фенербахче. Турскиот клуб оваа информација ја објави на својата официјалната веб-страница.

Шеесетгодишниот кошаркарски стручњак го водеше клубот од Истанбул од 2013 година.

Пред три години Фенербахче под водство на Обрадовиќ ја освои шампионската титула во Евролигата.

Би можело да ве интересира

Трета титула во низа за Реал во шпанскиот Суперкуп

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лука Дончиќ на 14 години – како се калеше светскиот талент

Жарко Настоски

Смит: НБА воведува премногу строги ограничувања за гостите

А1он

Лилард стана десеттиот играч во историјата на НБА лигата со 50+ поени на најмалку десет настапи во кариерата

А1он

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

А1он

Ланскиот МВП на црногорското првенство Стефан Крстајиќ ја засилува Академија ФМП

Жарко Настоски