Новинарот го уценувал Перез, барал 10 милиони евра за да ги уништи аудио-снимките

Од:

Новинарот Хозе Антонио Абелана пред десет години го уценувал претседателот на Реал Мадрид со објавување на аудиозаписи каде, Флорентино Перез ги критикува Икер Касилјас, Кристијано Роналдо, Жозе Мурињо, Раул и другите поранешни играчи и тренери на клубот.

Во 2011 година, новинарот се состана во ресторан во Мадрид со потпретседателот на Реал Мадрид, Едуардо Фернандез де Блас и понуди да ги уништи досиејата за 10 милиони евра, но клубот одби, објави новинарот Карлос Бустиљо, во етерот на програмата „Ел Транзистор“ на радиостаница „Онда Церо“.

Транскриптите на аудиозаписите беа објавени оваа недела од „Ел Конфиденсиал“. Во нив, се слуша како Перез упатува еден куп навреди и недолични зборови кон легендите на Реал, употребувајќи изрази како, идиот, ненормални, глуп и др.

Би можело да ве интересира

И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

А1он

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска

Реал на лето ќе се ослободува од шест фудбалери

Ана Ололовска

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

Ана Ололовска

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска