Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту 11 фудбалери

Од:

Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот натпревар во Ла Лига.

Заразени со Ковид-19 се Фелипе Кутињо, Сержињо Дест и Ез Абде, објави попладнево Браселона, која в недела ја очекува гостување кај Мајорка.

Вкупната бројка на заразени фудбалери со коронавирус во редовите на Барселона сега е десет, а тренерот Чави во моментов на располагање има само деветмина здрави играчи. Поради тоа дополнително од Б тимот за денешниот тренинг беа повикани осуммина младинци.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Скаути на Барселона го гледале Мукоко

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он