Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

Од:

Раководството на најсилната светска кошаркарска лига – НБА го претстави календар за претстојната сезона.

Новото првенство ќе стартува на 22 октомври со два натпревари, е објавено на официјалниот Твитер на лигата.

Актуелниот шампион Торонто во премиерниот дуел ќе игра со Њу Орлеанс.

Во вториот меч ќе се борат двете екипи од Лос Анџелес, ЛА лејкерс и ЛА клиперс

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Јанис исклучен, „му удри глава“ на Мо Вокер од Вашингтон

А1он

Лилард „експлодира“ со 61 поен за триумф на Портланд над Далас и пласман во плејофот

А1он

Бен Симонс се оперира, ќе го пропушти остатокот од сезоната

А1он

Заврши НБА сезоната за Џарен Џексон од Мемфис

А1он

Лејкерси ја освоија Западната конференција за првпат по цела деценија

А1он

Орландо го совлада Сакраменто за петта победа по ред

Ана Ололовска