Новак и Јелена Ѓоковиќ негативни на коронавирусот

Од:

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на коронавирусот.

Како што информираат од ПР-тимот на тенисерот, тоа го покажале најновите резултати на ПЦР тестот кој и двајцата го направиле во Белград, објави РТС.

Новак и Јелена не чувствувале никакви симптоми на вирусот, а тестот го направиле по претходен договор со докторите.

Претходните десет дена, од враќањето од Задар, семејството Ѓоковиќ времето го помина во самоизолација, пратејќи ги сите протоколи и безбедносни мерки во врска со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Од Ковид-19 починаа најмалку 760 илјади луѓе во светот

А1он

Холанд не е болен од коронавирус

А1он

Дачиќ: Србија со ПЦР-тестот за соседите „дефинира некои односи во регионот“

Ландов

Се зголемува бројот на новозаразени во Европа, воведени дополнителни ограничувања

Ландов

Њујорк Тајмс: Луѓето кои преболеле Ковид-19 заштитени се до три месеци

Ландов

Коронавирусот го преполови профитот на банките

Ландов