Нов случај на заразен со коронавирус во тенискиот свет

Од:

Францускиот тенисер Лука Пуј на социјалните мрежи откри дека е заразен со коронавирус. Тој ќе помине седумдневен карантин, по што ќе биде повторно тестиран.

Полуфиналистот на Австралија опен во 2019 година нема други симптоми освен губење на сетилото за мирис.

Пуј не учествувал на ниту еден турнир од март 2020 година, користејќи ја паузата за операција на десниот лакт.

Би можело да ве интересира

Бугарија за в петок најави „комплетно затворање“ на државата поради коронавирусот

Жарко Настоски

Албанија: Најмногу починати од Ковид-19 досега, речиси 800 новозаразени

Жарко Настоски

Во Грција регистрирани 1.388 нови случаи, починаа 84 лица од Ковид-19

Жарко Настоски

Британија од следниот месец ќе дозволи ограничен број гледачи на спортските терени

Жарко Настоски

Словенците во пандемијата почнале да пијат повеќе антидепресиви

Жарко Настоски

Рекорден број смртни случаи од Ковид-19 во Србија, над 5.000 новозаразени во последниот ден

Жарко Настоски