Нов гол на Тричковски во кипарската лига

Од:

Македонското репрезентативно крило, Иван Тричковски, вчера го постигна својот шести гол на последните пет натпревари во кипарската лига.

Македонецот кој е капитен на АЕК Ларнака, беше стрелец на вториот од петте гола со кои АЕК ја совлада Ахна со 5:1.

Членови на Ахна се некогашните репрезентативци Мартин Богатинов, Јован Костовски и Бојан Маркоски.

АЕК Ларнака во моментов е на трето место на табелата со девет бода од пет меча. Ахна има седум бодови, но од четири кола.

Би можело да ве интересира

Кадетите на Вардар го освоија Купот на Македонија

Ана Ололовска

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Чурлинов: Можеме да направиме голема работа во квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Дејан Илиев нов голман на фински ХЈК

Ана Ололовска

Македонски и бугарски клуб со заедничка акција: „Не за насилството“

Ана Ололовска

Фудбалската лига во Македонија пропаѓа поради монополизација на пазарот

Горан Наумовски