Нов фаворит за потписот на Почетино

Од:

Борусија Дортмунд е меѓу кандидатите за назначување на поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Почетино.

Аргентинецот минатиот месец беше ослободен од менаџерската позиција кај „петлите“, а интерес за него дефинитивно не недостасува. Арсенал, Реал Мадрид и Барселона се само некои од тимовите кои ја следат ситуацијата со стратегот. Самиот тој призна дека се чувствува подготвен да се врати на работа веднаш.

Англиското издание „Телеграф“ известува дека еден од најсериозните фаворити за потписот на тренерот е Борусија Дормтунд. Актуелниот тренер на тимот, Лусијан Фавр е под сериозен притисок, иако „жолто-црните“ обезбедија место во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска