Номе Калју противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

Од:

Тетовска Шкендија го доби Номе Калју од Естонија за противник во првото квалификациско коло за Лигата на шампионите.

Првите натпревари се закажани за 9-ти и 10-ти јули, додека реваншите на 16 и 17 јули.

Шкендија прво ќе гостува во Естонија, а потоа ќе игра дома.

Останатите двојки од првото претквалификациско коло на ЛШ:

Судува (Лет) – Црвена звезда (Срб)
Арарат (Ерм) – АИК Стокхолм (Шве)
Астана (Каз) – ЦФР Клуж (Ром)
Лудогорец (Буг) – Ференцварош (Унг)
Селтик (Шко) – Сараево (БиХ)
Шериф Тираспол (Мол) – Сабуртало (Гру)
Дуделанж (Лук) – Валета (Мал)
Партизани (Алб) – Карабаг (Азе)
Слован Братислава (Свк) – Сутјеска (ЦГо)
Линфилд (СИр) – Розенборг (Нор)
Валур (Исл) – Марибор (Сло)
Дандалк (Ирс) – Рига (Лет)
Њу Сеинтс (Вел) – победник од прелиминарната рунда
ХЈК Хелсинки (Фин) – ХБ Торсхавн (Фар)
БАТЕ Борисов (Блр) – Пјаст Гливице (Пол).

Би можело да ве интересира

УЕФА размислува да го одземе финалето на ЛШ на Истанбул заради конфликтот во Сирија

Ана Ололовска

Гарсија: Морам да го однесам Лион во плеј-офот од Лигата на шампионите

Маркизио жали што не ја освоил Лигата на шампионите

Ван Дајк: Салцбург е одличен тим и тоа го знаевме пред натпреварот

Ана Ололовска

Конте не се помирува со поразот од Барселона

Ана Ололовска

Меси: Ми недостасува ритам во играта

Ана Ололовска