Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Од:

Крилото на Севиља, Нолито раскажува како оди неговиот секојдневен живот, во затворен простор.

– Признавам дека сопругата ми купи цел камион тоалетна хартија. Дома, тренирам неколку часа на ден, следејќи ги упатствата на тренерите, за да не изгубам форма. Важно е да бидеме во совршена форма кога повторно ќе играме, рече тој за „Марка“.

Има многу работи што треба да се направат по дома, според него.

– Имаме три деца кои постојано се шегуваат. Сега гледам серии на „Нетфликс“,но ми остануваат уште многу филмови, рече тој.

Нолито додаде дека му недостасува нормален живот со семејството, како и тренинзи со соиграчите и натпревари.

Би можело да ве интересира

Состојба со Ковид-19 во светот до 19 часот

А1он

Кина ги отвара пазарите за диви животни, Кинезите во САД се соочуваат со расна дискриминација

А1он

Амбасада на САД во Приштина: Оставете ги поделбите, посветете се на епидемијата

А1он

Курц: Нема слободни патувања се додека не се открие вакцина

А1он

Нови 62 заразени и петмина починати од Ковид-19 во Грција

А1он

Пентагон испраќа 1.100 воени лекари во Њујорк

А1он