Ноќно скијање за прв пат во Крушево

Од:

Овој викенд за прв пат туристите и крушевчани ќе можат да скијаат на ски терените во вечерните часови.

Општина Крушево заедно со менаџментот на ски терените „Станич“ ги подготвија терените со нови ЛЕД сијалици и расчистување на стазите и нивна подготовка за скијање. Жичарницата и ски лифтовите ќе работат во текот на цел ден, а вечерното скијање ќе започне од 17 и ќе трае до 21 часот.

„Поставено е ново лед осветлување на скијачките терени ,,Станич”. Овој викенд започнуваме со ноќно скијање по сите здравствени протоколи, заедно со бизнис субјектот одговорен за менаџирање на ски терените. Само со нови и разнолики содржини ќе дојдеме до подобар локален економски развој, преку привлекување на домашни туристи почитувајќи ги протоколите да се прилагодуваме на новото нормално.За прв пат ноќно скијање во Крушево!“, напиша градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Во Крушево ќе се градат фотоволтаици, инвестиција од 5 милиони евра

А1он

Улична трка во Крушево во знак на Денот на независноста

А1он

Бочварски: Инвестираме во патната и комуналната инфраструктура во општина Крушево

А1он

Концерт во чест на Тоше Проески на „Десет дена Крушевска република“

Ниту Мицкоски нема да го слави Илинден во Крушево, ќе одел во Ташмаруништа

Кристијан Ландов

Крушево очекува туристичко лето со странски посетители и меѓународни првенства

Ана Ололовска