Нојер го пропушта и натпреварот со Ајнтрахт

Од:

Капитенот и голман на Баерн Минхен, Мануел Нојер нема да игра во последното, 34. коло од фудбалското првенството на Германија со Ајнтрахт.

Ова го најави тренерот на Баварците, Нико Ковач.

– Нојер постигнува напредок. Тој е во фаза на закрепнување, но тој нема да игра овој викенд, изјави Ковач.

За потсетување, голманот беше повреден на средбата со Фортуна во 29. Коло.

Баерн Минхен в сабота го пречекува Ајнтрахт Франкфурт и со евентуална победа ќе освои нов шампионски трофеј во Бундеслигата.

Би можело да ве интересира

Баерн веднаш најде замена за Ренато Санчез

Аналитичар од Вердер шпионирал тренинг со дрон

Ана Ололовска

Ајнтрахт го враќа Дост во Бундеслигата

Санчо ќе заработува по 6 милиони евра на сезона во Дортмунд

Салихамиџиќ не отфрли нови засилувања во Баерн

Кутињо на позајмица во Баерн

Ана Ололовска