Ноер не сака да го обнови договорот со Баерн се додека не стане јасна ситуацијата со тренерот

Од:

Голманот на Баерн, Мануел Ноер размислува да го продолжи договорот со клубот од Минхен, но ја чека разрешницата околу тренерската функција.

Според „Кикер“ 33-годишниот Германец, сака да ги одложи преговорите се додека клубот не го одреди тренерот на тимот за следната сезона.

Ноер го цени в.д. тренерот Ханс-Дитер Флик, кој ќе го предводи тимот барем до крајот на сезоната.

Сегашниот договор на голманот е со важност до летото 2021 година.

Би можело да ве интересира

Баерн го слави 120. роденден

Ана Ололовска

Ројс: Дортмунд се справува добро без мене

А1он

Левандовски со повреда на коленото, ќе биде аут околу 4 недели

А1он

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен со четири гола го победи Келн

Драган Поповски

Херта го бара Ковач за тренерската позиција

Ана Ололовска